Doğan Kayadelen
Ücretsiz backlink siteleri

Güncel ve Ücretsiz Backlink Siteleri 2019

Sitenizin Google ve diğer arama motorlarında daha üst sıralarda çıkması için ücretsiz backlink siteleri hakkında olan SEO kategorisindeki ilk yazımıza başlayalım. Web sitesi sahiplerinin olmazsa olmazı SEO çalışmaları içerisinde oldukça kullanılan ve etkili bir yöntem olan backlink alma ile sitenizi sizin belirlediğiniz anahtar kelimelerde üst sıralara çıkarabilirsiniz. Bir çok backlink kaynağı internette bulunsa bile hem güncel hem de ücretsiz backlink sitelerini bulmak oldukça zordur.Sizler için tek tek özenerek hazırladığımız en kaliteli backlink listesini sürekli güncel olacak şekilde detaylı bir şekilde göstereceğim.

Kaliteli Backlink

SEO ‘nun altın kurallarından ilki yazdığınız içeriğin kalitesidir. İçerik kalitesinden sonra sırada backlink gelmektedir. Google’da üst sıralara çıkmak için kaliteli ve güncel sitelerden backlink almanız gerekir. Otoriter ve kaliteli backlink alırken link aldığınız sitenin Domain Authority (domain otoritesi), Page Authority (sayfa otoritesi), Trustrank gibi değerlere bakabilirsiniz. 2018 yılına girmemizle beraber 2017 yılında kullanılan bazı backlink kaynakları artık kapanmış bazıları ise artık spam niteliğine bürünmüşlerdir. Spam taşıyan backlinkler sitenize fayda yerine zarar verecektir. Bu yüzden en son güncel backlink kaynaklarını sizlerle paylaşmak istedim.

Ücretsiz backlink siteleri kullanmadan önce

İlk hedefiniz yazdığınız içeriğin kalitesi olması gerektiğini yukarıda da belirtmiştim. Günlük olarak sitenize yazı girmeye çalışın daha sonra yavaş yavaş daha önceden belirlediğiniz anahtar kelimelerin bir listesini çıkararak altta vereceğimiz ücretsiz backlink sitelerinden linkleri zamana yayarak sitenize uygulayın. Ücretsiz backlink sitelerinin faydasını dediğim işlemleri doğru bir şekilde yaparak kısa zaman içerisinde görebilirsiniz. Kısacası sitenize backlink almadan önce içerik kalitenizi arttırın daha sonra alttaki backlink listesini doya doya kullanın.

Güncel Ücretsiz Backlink Siteleri 2018

 1. https://soundcloud.com : Sound cloudu bilmeyen yoktur. Öncelikle siteye girerek sağ üstte bulunan “Create Account” kısmına tıklayın burada Facebook veya Google hesabınızla kayıt olun daha sonra “Settings” sayfasına girdikten sonra “Content” kısmına tıklayıp sitenize anahtar kelimeden ücretsiz backlink alabilirsiniz.
 2. https://store.steampowered.com/join/ : Steam’ın sitesine Facebook veya Google ile üye oluyoruz daha sonra sağ üstte kullanıcı adımıza tıklayarak “Profili Görüntüle” butonuna tıklıyoruz. Özet kısmında ” [url=dogankayadelen.com.tr] İnternet sitesi bağlantısı [/url] ” bağlantısını kullanının ücretsiz backlink hazır.
 3. http://www.bizsugar.com/ : Sitelerde paylaşılan haber ve içeriklerin paylaşıldığı Domain Rating (DR) değeri 78 olan kaliteli bir backlink kaynağı. Sağ üst köşeden üye olun. “Submit an article” kısmına tıklayarak sitenizdeki yazı linkini yapıştırın ilerleyin daha sonra 2 3 cümlelik bir yazı girerek “Submit” kısmına tıklayın. Dilerseniz profilden de web site kısmından backlink alabilirsiniz.
 4. https://github.com/CVC4/CVC4/issues/ : Github yazılımcıların sıklıkla kullandığı bir web depolama servisidir. Github aracılığıyla ücretsiz backlink almak için verdiğimiz linke gidiyoruz. Oradan sağ üstte “New issue” butonuna tıklayıp kayıt olduktan sonra anahtar kelimenize link vererek kaliteli bir backlink sitesinden linkimizi alıyoruz.
 5. https://themeforest.net : En büyük website tasarım ve eklenti satıcısı olan themeforest ile ücretsiz ve kaliteli backlink sahibi olmanız çok kolay. Search console’a hızlı bir şekilde düştüğü için zor bulunur. Öncelikle siteye üye olun daha sonra herhangi bir tema konusuna girin daha sonra yorum alanına gelip <a href=”https://dogankayadelen.com.tr”>ÜCRETSİZ BACKLİNK</a> şeklinde yazıp gönderin. Bu sayede anahtar kelimeye backlinkiniz hazır.

26 Comments

 1. Hocam instagram panelinin öne çıkması için neler yapabilirim sistemim açık ve kaliteli hiçbir sorunu yok fakat bir haftadır nerdeyse kimse girmiyor neler yapabilirim

  1. Merhaba, sizin sektörde dış linkleme büyük bir ihtiyaçtır. Dilerseniz iletişim kısmından mail atın. Size özel uygun fiyatlı teklifimi ileteyim.

 2. https://themeforest.net
  artık backlink olarak kullanılamıyor maalesef. Aşağıdaki gibi hata sayfasına yönlendiriyor.

  Nothing exists here
  We couldn’t find any results for your search. Use more generic words or double check your spelling.

Leave a Comment