Psikolojik gerilim, dram türünde olan altıncı his filmi kesinlikle izlenmesini tavsiye ettiğim filmlerden bir tanesidir. The sixth sense filmi 6 kez Oscar adaylığına gösterilmiş ve 32 farklı ödül almıştır.

Altıncı his izle

Cole Sear 8 yaşlarında küçük bir çocuktur. Sear bazı kötü güçlerin etkisinden kurtulamamaktadır. Çocuğun değişik hareketlerinden dolayı annesi bir doktor ile anlaşır. Cole başlarda doktor ile pek iyi anlaşamazken zaman geçtikçe doktora alışır. Hiç bir arkadaşı olmayan Cole sık sık etrafında sadece kendisinin görebildiği hayaletler görür.

Altıncı hiz film tavsiyesi
Altıncı hiz film tavsiyesi
 Dolayısıyla bu hayaletlerden korkar fakat annesine bile bu sırrını açıklayamaz çünkü annesi başta olmak üzere çevresinin ona kaçık demesinden çok korkmaktadır.The sixth sense filminin ana karakteri Dr. Malcolm Crowe ile uzun bir süre zaman geçirdikten sonra büyük sırrını doktora açıklar.

Hayaletler gölgelerin arasından bir anda ortaya çıkar ve çocuk onlardan hep kaçar durumu bu şekilde anlatan Cole doktora hayaletlerin birbirlerini göremediklerini de söyler. Bu arada hastalarınla ilgilenen Dr. Malcolm’un eşiyle arası oldukça kötüdür çünkü eşine yeteri kadar vakit ayıramıyordu. Doktor Malcolm hayaletlerden kaçmamasını ve onların sana zarar vermeyeceğini söylemesiyle bir gün gördüğü hayalet kız ile iletişim kurar ve dediğini yapar. Artık Cole ‘un tedavisi tamamlanmış durumdadır.

Film Tavsiyesi: The sixth sense izle

2000 yılında vizyona giren The sixth sense ‘de Dr. Malcolm rolünü üstenen en gözde ve başarılı oyuncu Bruce Willis yer almaktadır. Cole’un annesi olarak Toni Collette filmde Lynn Sear adıyla yer alıyor. Altın his filminin sonunu kesinlikle öğrenmemeniz gerekir aksi takdirde filmin bir anlamı kalmayacaktır.
Filmin yönetmeni Hintli M. Night Shyamalan ‘dır. Siz değerli okuyucularıma kesinlikle the sixth sense filmini izlemenizi tavsiye ediyorum. Gerçekleşen öyle mükemmel bir kurgu varki ağzınızı açık bırakacak cinsten.

The sixth sense fragman izle

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir