in

Binance’ye Nasıl Üye Olunur? [Resimli Anlatım]

binance borsasına nasıl kayıt olunur
binance borsasına nasıl kayıt olunur

Hızlıca artmaya devam eden bitcoin ve altcoinlerin bulunduğu en fazla işlem hacmine sahip olan borsalardan bir tanesi binance’ye üye olma işlemini resimli bir şekilde anlatacağım.

Kısaca Binance

Uzun süredir aktif olan güvenilir borsalardan bir tanesi olan binance borsasında BTC üzerinden alt koin al sat işlemi yaparak elinizdeki btc miktarını dolayısıyla elinizdeki USD miktarını arttırabilirsiniz. Borsada bir çok alt koin olduğu için oldukça tercih edilen gerek web sayfası gerekse Androis / IOS telefonlardaki mobil uygulamasıyla sizlere anlaşılır ve rahat işlem yapmanıza olanak veriyor.

Binance kayıt olma

Üye olmak için aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak binance kayıt olma sayfasına gidelim.

Binance Kayıt Linki İçin Tıklayın

Kayıt linkine tıkladıktan sonra aşağıdaki sayfayı göreceksiniz buradaki boş alanları dolduruyoruz. Site dili İngilizce olduğu için nasıl doldurmanız gerektiğini Türkçe bir şekilde belirtelim.

binance üye olma
binance üye olma

Email: Binance’ye üye olmak istediğiniz mail adresinizi yazıyorsunuz.

Password: Şifrenizi yazıyorsunuz. Herhangi bir çalınma durumuna karşı güçlü bir şifre oluşturun.

Confirm Password: Yukarıda girdiğiniz şifreyi tekrarlıyorsunuz.

I agree to Binance’s terms of use: Binance kullanım koşullarını kabul ettiğinizi belirtmek için kutuyu işaretliyoruz.

Daha sonra “Register” kutusuna tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Bu ekran her binance borsasına girmek istediğinizde gelecektir. Buradaki puzzle parçasını sürükleyerek gerekli alana bırakıyorsunuz bu bir çeşit güvenlik önlemidir.

binance kayıt olma
binance kayıt olma

Binance üye olma

Son olarak mail adresinizin gelen kutusunu kontrol edin burada hesabı doğrulamak için bir mail almış olmanız gerekir. Eğer gelen kutusunda binance.com ‘dan gelen bir mail yoksa Gereksiz (spam) mail kutunuzu da kontrol edin ve üyeliğinizi onaylayın.

Tüm bu işlemlerden sonra sağ üst kısımda bulunan “Login” kısmına tıklayın ve hesaba giriş yapın. Artık sizde bir binance kriptopara borsasına üyesiniz. Karşınıza alttaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda 2FA ‘yı hesabınızda aktif etmenizi kesinlikle öneririz diyor.

binance borsası
binance borsası

2FA nedir?

binance 2fa nedir
binance 2fa nedir

İki faktörlü kimlik doğrulama olarak belirtebiliriz. Bunun için telefonunuza “Google Authenticator” adlı uygulamayı indiriyoruz. Bu uygulama 20 saniyede bir 6 haneli bir şifre oluşturur. Binance sitesinde açılan barkodu bu uygulamaya okutuyoruz ve binance hesabınız 2FA ile korunmuş oluyor. Bundan sonraki tüm girişlerinizde puzzle ekranından sonra 2fA güvenlik doğrulaması ekranı çıkacak telefonunuzdaki uygulamada üretilen şifreyi binance’ye girerek hesabınıza erişim sağlamış olacaksınız. 2FA ile telefonunuza erişim olmadan hiç kimse binance hesabınıza giremez.

Olası bir telefonu kaybetme durumuna karşında kesinlikle binance’in 2FA adımını ilk yaparken size verdiği barkodun yedeğini ekran alıntısı şeklinde alabilirsiniz.

Bu içerik TAKPARA sponsorluğunda yazılmış olup bir yatırım tavsiyesi değildir bu borsayı kullanıp kullanmamak size kalmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

optik karakter tanımlama python ocr

Tesseract ve Python Kullanarak Optik Karakter Tanımlama (OCR)